SolidWorks logo Mathcad

Mathcad to komercyjne oprogramowanie pomagające przeprowadzać różne, nawet bardzo skomplikowane, obliczenia matematyczne, bez konieczności stosowania jakichkolwiek technik programowania. Praca w tym programie jest bardzo prosta i podobna do klasycznego zapisywania wzorów i równań na kartce papieru. Więcej informacji przeczytasz na oficjalnej, polskiej stronie programu. Jako student Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych możesz zdobyć legalną kopię tego oprogramowania.

Instalacja

Jako student masz dostęp do pełnowartościowej wersji demonstracyjnej programu, ograniczonej jedynie czasem działania (30 dni). Po upływie 30 dni Mathcad nadal będzie działał, ale przekształci się w wersję Express, która pozbawiona jest części funkcji dostępnych w pełnej wersji systemu. Jeśli chcesz wiedzieć co stracisz po 30 dniach, spójrz do porównania dostępnego na stronie producenta.

Wersję demonstracyjną możesz pobrać bezpośrednio ze strony oficjalnego dystrybutora produktów firmy PTC. Pobranie oprogramowania wymaga zarejestrowania się w serwisie firmy Gambit (dystrybutora programu Mathcad w Polsce) oraz utworzenia konta użytkownika na stronie producenta oprogramowania (firmy PTC).

Pobierz oprogramowanie »

Instalacja i aktywacja »

Dodatkowe informacje

Bezpłatna przeglądarka dokumentów Mathcada rel. 8

Dostępna jest aplikacja typu viewer pozwalająca otwierać, przeglądać i edytować dokumenty programu Mathcad 8. Pamiętaj, że program otwiera wyłącznie pliki utworzone w wersji 8. programu Mathcad! Aplikacja ma ponadto trzy dodatkowe ograniczenia: nie pozwala drukować, zapisywać ani tworzyć nowych plików. Możesz przeglądać i edytować istniejące pliki, co niektórym osobom wystarcza do nauki programu w ramach zajęć prowadzonych na naszym Wydziale. Osobiście nie rekomenduję wykorzystywania tej przeglądarki do nauki programu Mathcad.