SolidWorks logo SolidWorks

SolidWorks to obecnie główne oprogramowanie CAD używane na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Program ten wspomagana inżyniera w projektowaniu trójwymiarowych obiektów technicznych (modeli 3D). Dzięki jego zaawansowanym narzędziom, projektowanie staje się szybkie, wydajne i bardzo intuicyjne. Więcej informacji przeczytasz na oficjalnej polskiej stronie programu.

Instalacja

Jeśli chcesz, żeby studencka wersja programu SolidWorks działała dłużej niż 30 dni, w trakcie instalacji musisz podać odpowiedni klucz licencji (numer seryjny). Klucz ten otrzymasz od Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej, po wysłaniu maila z prośbą o numer seryjny do programu SolidWorks, na adres 5999@pw.edu.pl.

Pobierz oprogramowanie »

Instrukcja pobierania i instalacji »

Instrukcja instalacji (wersja dystrybutora) »

Problemy podczas instalacji

Jeśli przydarzy Ci się jakiś problem z instalacją oprogramowania, to nie zgłaszaj się do mnie, bo naprawdę rzadko kiedy potrafię pomóc (przyczyn niepowodzenia instalacji może być naprawdę dużo). Sugeruję, żeby w pierwszej kolejności zapoznać się z opisem typowych problemów podczas instalacji SolidWorks i spróbować zastosować wskazówki, które tam się znajdują. Jeśli to nie pomoże, zachęcam do kontaktu ze wsparciem technicznym producenta oprogramowania - jako studenci Wydziału SiMR są Państwo legalnymi użytkownikami programu SolidWorks i należy się Państwu pomoc ze strony producenta. Z informacji, jakie przekazywali mi studenci w latach ubiegłych wiem, że w Centrum Wsparcia Technicznego DPS Software pracują znakomici profesjonaliści, którzy bardzo szybko, czesto wręcz "od ręki", potrafią udzielić fachowej pomocy odnośnie problemów z instalacją.

Dodatkowe informacje